Nepodporuj zlo (...?)

18. března 2016 v 2:56 | Roxanne I. Flamytail |  Info, Výkecy, atd....
Ahojky! V poslední době mě nějak chytly vykecávací články, a na tento článek jsem si brousila zoubky už delší dobou.
Na tento článek jsem narazila už před lehce delší dobou. Poté, co jsem si ho poprvé přečetla, se mi přes zorné pole přelila červená barva a já měla co dělat, abych nezačala zuřit a pořádně autorku Caps Lockem neseřvala.
Tento článek propojuji se svým článkem minulým, ve kterém jsem psala, že by si lidé neměli dělat unáhlené názory nad něčím, co uvidí, nebo si přečtou na internetu. Protože přesně toto autorka udělala.
Z toho, co jsem z článku vyvodila, autorka nikdy v Thajsku nebyla.
Já ano. Před týdnem. A řeknu vám, větší slinty už do toho článku ani napsat nemohla.
Thajsko je překrásná země. Lidé jsou milí, umí mluvit anglicky, rádi vám pomůžou, když se ztratíte a celkově je to moc milý národ.
A teď k tomu týrání zvířat. Konkrétně k ježdění na slonech a focení se zvířaty.
Thajsko je ježděním na slonech vyhlášené. Proto se naše rodina také jeden den sbalila, pojďme se podívat, jak to tedy vypadá. Článek jsem si přečetla nějakou dobou, než jsme odletěli, a tak jsem se trochu bála. Očekávala jsem zneužívaná zvířata, pohublá na kost, neopečovaná, na kraji smrti.
Omyl. Sloni byli v perfektním stavu, chovatelé se k nim chovali skoro jako ke členu rodiny. Viděla jsem, jak jeden z chovatelů zrovna sprchoval malé slůňátko, aby se celý den nesmažilo na slunci. Autorka článku píše něco o 'železných klecích', ve kterých turisti jezdí - realita je, že mají na několika vrstvách dek, aby je neřezalo do zad, umístěné lehké, dřevěné lavičky, a na jednoho slona jde maximálně jeden dospělý a dítě. To si už chovatelé ohlídají, aby sloni nenesli moc velkou zátěž a aby se jim nic nestalo. Také mají speciální tabulky se jmény slonů a časem, kolik lidí na jak dlouhou dobu nesli, aby se slonům nic nestalo. Mají velký výběh a spoustu krmiva a vody. Z toho, co jsem pochopila, Thajská vláda velmi hraje na morálku, a pokud se už někde taková 'zvěrstva', jak autorka popisuje v článku, dějí, tak majitelé hodně rychle skončí v base. A Thajské vězení by si asi nechtěl zažít nikdo (to mám zase z vyprávění místních).
Dále je tu focení se zvířaty. K tomu se moc vyjadřovat nemůžu, na ulici jsem viděla několik chlapíků s leguánem a malým lenochodkem, nicméně i tato zvířata vypadala ve skvělé kondici. Nevím, co to sakra autorka myslela se zdejší mafií, ale dle mého názoru ty peníze jdou spíš na jídlo a potřeby těch, kteří zvíře vlastní.
Následně jsem si však přečetla článek, který vyvolal napsání článku této jedenáctileté škatulkářky.
Naše rodina není moc do davových turistů - můj otec zásadně odmítá, aby se za něj někdo rozhodoval, a proto vše plánuje sám (obvykle s úspěchem). Proto, když jsem přečetla tento článek od slečny, která v Thajsku skutečně žila, udělal na mě velký dojem. Já sama jsem navštívila Phuket, a místo, o kterém píše původní autorka je Bangkok. Poté už se ničemu moc nedivím - metropole bývají obvykle mafií a žebráky docela prolezlé, o tom jsem se přesvědčila v Hong Kongu.
V tomto případě mi nejspíš nezbývá nic jiného, než se slečnou souhlasit.
Teď targetuji pouze mozek autorky článku na My Super Web, který to nejpsíš celé naprosto překroutil a rozprostřel na celé Thajsko. Metropole jsou obvykle podstatně horší, než zbytek země - jen si vzpomeňme na Prahu, kterou většina turistů nazývá Městem Děvek. Tato malá autorka si očividně neuvědomila, že tímhle se naváží do celého národa, který je vstřícný a celkově milý. Pak poukazuji ještě na přeepičtělé komentáře typu 'Nikdy jsem nevěděla, co jsou Thajci zač...!'. Tohle je totiž tak odporně zaklapkované a neotevřené, že už dost ztrácím víru v lidstvo a další generaci blogerů.
Tak, to by snad bylo vše... Já se jdu ještě ohlásit na její blog, aby mě mohla ona a její SBéčka zahrnout vlnou zdrcených a naštvaných komentářů a...

Auf Wiederschreiben!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 18. března 2016 v 13:14 | Reagovat

Ehh...Děkuji ti za názor,já jsem pouze vyvazovala z článku,který jsem si přečetla a moje kamarádka mě poprosila abych zveřejnila to,co se tam děje. Já jsem ten článek v podstatě psala kvůli její prosbě.Mám pocit,že jsi článek nedočetla celý. Úplně dole bylo napsané,že o zveřejnění článku mě poprosila moje SB,já bych ho nepsala. Já jsem hold nechtěla článek vydat jen tak s napsáním ''Juk na video'',tak jsem tam napsala něco,co vyvazovalo z toho článku,který jsem k mému článku přiložila a zároveň z článku, který jsem četla u své SB... Jo a ty se do mě také nenavážej,přijde mi,že jenom srážíš ty mladší...docela mě mrzí,že jsi mě tam nazvala škatule....Zkus se nad sebou také někdy zamyslet,jak by se ti líbilo,kdyby se do tebe furt někdo navažoval a říkal ti škatule. Pá a pusu loučím se!

2 Slečna Lhářka Slečna Lhářka | Web | 18. března 2016 v 15:59 | Reagovat

[1]: Je mi líto, mladá dámo, ale obávám se, že to, čím právě sama sebe omlouváš, vlastně vůbec omluva není! Kamarádka tě požádala a ty jsi jí chtěla udělat radost, to je sice hezké, ale nedává ti to žádné právo šířit mylné informace o věcech, kterým ani za mák nerozumíš. Je jedno, že jsi "jenom" citovala původní článek a že ze své vlastní iniciativy bys ho ani netvořila. Jestliže o dané problematice víš houby, neměla bys o ní vůbec psát. Jen tím mateš lidi, kteří se o tom chtějí dozvědět více, krmíš internet dalšími bláboly a rozšiřuješ absurní názory. To bys rovnou mohla začít psát o kvantové fyzice.
Domnívám se, že Roxanne má plné právo být rozzlobená. Řekni mi, kdybys někde narazila na hanlivý a naprosto nesmyslný článek o něčem, co znáš, co máš ráda a čemu rozumíš, tobě by to nehnulo žlučí? Mně tedy ano a pořádně.
Také si myslím, že Rox má plné právo nazvat tě škatulkářkou - čím jiným jsi, když na základě jediné neověřené (!) informace o chování jedné skupiny lidí označuješ celý národ málem za zločince a vyzýváš div ne k lynči? Ať se ti to líbí nebo ne, tohle je škatulkování.
Nakonec bych ti ráda řekla tohle: Sama se nad sebou zamysli. Opravdu chceš očerňovat celý národ jen proto, abys udělala radost kamarádce? Nemyslíš, že na svém blogu bys měla šířit především pravdu a ne jen prázdné výmysly? Je tohle směr, jakým chceš svůj blog vyslat?

3 Slečna Lhářka Slečna Lhářka | Web | 18. března 2016 v 16:09 | Reagovat

Můj názor na celou tuhle problematiku máš prakticky shrnutý v komentáři výše. Jen bych ještě ráda dodala, že slečna by si za své chování zasloužila kopnout, ale to asi nepůjde, když jsou ty tělesné tresty dneska prakticky zakázané.
Hlavně se uklidni, zhluboka dýchej. Té holčině je jedenáct a návštěvníci jejího blogu nemůžou být o moc starší, takže jejich názory se od toho musí značně odvíjet. Jak by řekla moje mamka "Jsou to ještě telata" a musí se teprve otrkat a zjistit, že svět nevypadá a nefunguje tak, jak si představují, a že nemůžou věřit všemu, co si kde na internetu přečtou.
A Rox, já nejspíš ztratím víru v tebe, jestli ještě jednou napíšeš slovo "víra" a s tvrdým "y" po "v", ano? xD

4 Roxie Foxie Roxie Foxie | 19. března 2016 v 3:09 | Reagovat

[1]: Jak říká Lhářka, to, že chceš někomu udělat radost, ti za žádnou cenu nedává pravomoc někoho škatulkovat nebo psát o věcech, kterým nerozumíš. Myslím, že to Lhářka shrnula lépe, než bych to dokázala já. Kdybych napsala článek kritizující tvou milovanou Jacqueline Wilsonovou na základě článku o ní, bez toho, abych si od ní přečetla jedinou knihu, a tvrdila o ní, jak vůbec neumí psát a je to jenom hloupá spisovatelka pro malé holčičky, myslím, že bys reagovala stejně, jako já.
Těmi posledními čtyřmi větami mi chceš říci co? Že nemám právo tě kritizovat, protože ti je jedenáct? Protože to je ta nejhloupější a nejzoufalejší výmluva, co jsem v dlouhé době slyšela. To by totiž znamenalo, že přiznáváš, že jsi kvůli svému věku hloupější, než já. A věř mi, potkala jsem už několik jedenáctiletých slečen, o kterých věřím, že jsou chytřejší, než já sama. Pokud nechceš, aby někdo kritizoval tvé články, nezveřejňuj je na internetu a doménách, kde si je může přečíst každý.  
Já se do tebe 'furt' nenavážím. Toto je první článek, skrz který jsem tě zkontaktovala. A jak říká Lhářka, tvoje činy z tebe škatulkářku jednoznačně dělají.

[2]: [3]: Lhářko, děkuji ti moc za podporu, vyjádřila si to lépe, než bych to já kdy zvládla ^w^ Thajce jsem si docela dost oblíbila, a z tohohle se mi opravdu zatmělo před očima.
Neboj, už jsem se ovládla - ale musím říct, že to, že jí je jedenáct její počiny ospravedlňuje jenom tak z poloviny. Ale tvoje mamka má pravdu, my jsme ostatně asi nebyly o moc lepší XD (Ale my jsme nepsaly o světových krizích...)
@-@ Tak teď v sebe tak nějak ztrácím víru i já. Pardon, článek neprošel opravou Wordu, ale jdu to ihned napravit! Omlouvám se za poškozenou sítnici a pocuchanou víru!

5 Hanka Hanka | Web | 19. března 2016 v 8:56 | Reagovat

Chudák autorka, dostala pěknou sodu... :-D
Aspoň že už nežije v domnění, že všichni obyvatelé Thajska jsou zlí ničemové, kteří trápí nevinná zvířátka. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama