Roxina 11dAYOC Challenge - Den #2

25. listopadu 2015 v 14:21 | Roxie Foxie |  Roxina 11dAYOC Challenge!

Hola hou, langusty a kukarači!
Ani nevím, proč tento článek přidávám. Asi bych tu challenge prostě chtěla dokončit. V kompu už mám napsané téměř všechny dny snad už od půlky října, ale nikdy jsem je nezveřejnila. Proč ne, to nevím ani já. Ale teď je pškně přednastavím, aby tu přibývalo alespoň něco! ^w^
Tahle challenge mě opravdu baví. Doufám, že budu mít koule na to, jí dokončit.
Nicméně, už se k tomu přesuneme, ne?

Den 2. - Kde bereš pro svá OC inspiraci?

PS, než na to zapomenu: Viděli jste už trailer na Civil War? @O@ Já jsem to viděla asi před třemi hodinami a nabitá jsem z toho ještě teď. Do háje, Bucky, Bucky, Bucky! >OwO< Bylajsem bez jeho úžasnosti už příliš dlouho, mělo to na mě určitě nějaké trvalé následky...
*mumlá si* Jasně, Kristý, jen si říkej, že jsi bez Crowleyho abstinovala jedenáct měsíců, dovedeš si představit, jak moc jsem ty dva roky od vydání Kapitána dvojky trpěla?! Dva roky! A za tu dobu jsem nakreslila aspoň dvacet fanartů, vymyslela jeden z mých nejlepších shippů, OC a-
No nic, já už to fakt balím. Moc kecám.
PPS: Očekávejte příval FutureWinter/Soldier owo (Jak jen to nazýváte XD)


Den 2. - Kde bereš pro svá OC inspiraci?

Nad tímhle jsem musela přemýšlet hodně dlouho. Mám spoustu pramenů, ze kterých čerpám, ale většina mých OC si ke mně našla cestu naprosto náhodou. Pro příklady použiju Fortunu a Keiru, jedny z mých nejlepších OC vůbec a Hikari Otohadara, mé nejlepší OC všech dob (potvrzeno výzkumem Brook Evangerové).
Fortuna se zrodila z jediné myšlenky, a o té už ani nevím, jak mě napadla. Bylo to pár měsíců po tom, co jsem byla v kině na Winter Soldierovi a má posedlost touto stejnojmennou postavou se pouze zvyšovala. A jednoho dne mě prostě zčistajasna napadla samotná scéna, ve které Bucky vystupoval spolu s nějakou bezejmennou holkou. Nebojte, nic úchylného to nebylo (aspoň myslím... hmmm...). Začala jsem scénu zkoumat a uvědomila jsem si, že se mi hrozně líbí. Na to se začaly nabalovat další nápady a voilá, prototyp Fortuny je tu.
Fortuna pořád prochází svým malým vývojem, ale její dnešní povaha se už vůbec nepodobá té původní.
To samé s Keirou - jednou jsem byla unavená, a tak jsem sebou jenom plácla na postel a přemýšlela. Moje mysl se nějak zatoulala k Norské mytologii a k Valkýrám, bohyním války, které odvážejí duše bojovníků do Valhally, blablabla. Vždycky jsou hrozné svalnaté, mají velká prsa, blonďaté vlasy, modré oči a takové ty severské ideály. A pak mě najednou přes hlavu práskla podivná myšlenka - A co když je Valkýra plackoprska?
Uch, přesně takhle to formátované nebylo, ale význam to mělo stejný. A bum, OCéčko je na světě.
Co z toho plyne: Většinou se má OCéčka rodí z rychlých myšlenek, které mi proběhnou hlavou a jsou dost zajímavé na to, abych je zkoumala dál.
Takhle je to u většiny mých dětiček až na jednu výjimku - Hikari Otohadara, mé OC do Death Note. Ta ke mně přišla z naprosto podivného důvodu - hrála jsem hru.
Na deviantArtu jsem totiž našla jednu naprosto boží Flash hru, kde je hráč normální student, který vyslechne rozhovor mezi Lightem a L a pak se za jedním vydá a pokouší se ho na základu odpovědí (které si může vybrat) překecat, aby se dal k němu. Zní to dost dětinsky, ale ta hra je naprosto skvělá! Překecat L-a mi trvalo hodiny. Light už byl trochu lepší, ale i tak to nebylo nic jednoduchého.
Ale až do konce věků budu děkovat tvůrcům, že tuto hru vytvořili, protože jinak by tu nebyla má milovaná Hikari.
Jednoho dne jsem si totiž sedla a sepsala tu hru z pohledu právě té hráčky, kterou jsem pojmenovala Hikari. Přidávala jsem k vyprávění detaily, až se přede mnou nakonec rozkládalo naprosto dokonalé OC s inteligencí pravděpodobně vyšší, než mám já s celou rodinou dohromady.
I luv u, Shiny…
Tak, takhle tvořím nová OC a většinou i základní charakteristiku. K zpracování jejich detailů pak používám hlavně muziku, která se k jejich psychice hodí. Může to znít divně, ale v mobilu mám přesně rozvržené, které písničky na které OC poslouchám, a běda mi, jestli si k vymýšlení Fortunina starého života pustím písničku, kterou používám na vymýšlení Miny!
Ano, nejspíš jsem divná.
Dále, stejně jako Lhářka, tak nějak vykrádám svět kolem sebe. Většinou filmy a hlášky, ale jinak se hodně inspiruji vlastními pocity a způsoby, jak na mě působí ostatní lidé. Prostě se snažím do OCéček narvat co nejvíc lidských pocitů, aby to nebyli Mařeny a Garyové!
Ale většinou dostávám nápady odněkud shůry, protože jinak opravdu nevím. Fakt, nejspíš mají nahoře na Olympu Múzy vyřazený celý department s mým jménem. Nápady ke mně přijdou jakoby lusknutím prstu, ale to jenom, když má department dobrou náladu. Občas jsou všichni sjetý a já mám co dělat, abych všechny ty nápady udržela, a pak jsou tu dny, kdy si polovina kanclu vezme dovolenou a odjede to Tramtárie, jak to například probíhalo posledních pár týdnů.
Co plyne zase z tohohle: Jsem magor s poruchou mozku, takže se červí dírou propojuje s ostatními alternativními vesmíry a čerpá nápady od tamních obyvatel, a pak je vydává za své.
Heil cokoliv čemu věříte a vašemu libovolnému životnímu guru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vesi Vesi | Web | 22. prosince 2015 v 22:57 | Reagovat

Už skoro měsíc nebyl článek. Co se děje?

2 Vesi Vesi | Web | 22. prosince 2015 v 22:58 | Reagovat

:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama