Glosa - Příběh Koně Ferdy (Příběh Chóru Ruského) 2/2

23. července 2015 v 20:12 | Brook & Rox |  Spektakulární Společné Glosy
Druhá část glosy na tzv. "Příběh Koně Ferdy", a já už s touhle blbostí pro dnešek končím...
Wait, waaat? Debilní shounen-ai FanFikce na Death Note?! Sestro, ulož to, já se zbavím tohohletoho a letím glosovat! Lovu zdar!

...pokud si někdo všimne, větzšina postav (tj. Benedict, Hagane, Arina a Ruský Chór) nám dost zbrutální, tak jenom, aby jste byli připravení ^.^
Holky se domluvily na tom, že toho koně musí za každou cenu najít.
"Holky, a nezavoláme policii?" navrhla Nikča. (Konečně inteligentní nápad!)
" (*nasadí si druhé brýle a moudře se zadívá do učebnice pravopisu pro první třídu, který autorka zřejmě nestudovala* Na začátku věty, vlastního jména a názvu se píše velké písmenko, víš, zlatíčko?) to ne, oni než rozjedou pátrání, tak může být pozdě, musíme ho najít bez policie (*ruský chór bere prkna s hřebíky a telefonují Putinovi, ať odvolá pár jednotek z Ukrajiny a pošle je dál na západ*)(*milý hlas* Ale jo, je to pravda, policii nepotřebujete, je tu pravidlo o 24 hodinách… *obličejové rysy ztvrdnou* Just kidding. Děláte si ze mě Ivanoviče?)." řekla odvážně Míša a začala se chystat na cestu.
"Já a Eliška ti pomůžem, přece tě v tom nenecháme samotnou. (*ruský chór nabíjí brokovnice*)" řekla Nikola a začala chystat koně.
" Hele holky já zůstanu doma a počkám tady na vás (*k ruskému chóru se přidává i Benedict C, Hagane a Arina*) až se vrátíte, ty Míšo si puč (Puč? Pučpuč?) (Pučí! Pučí pučí!) (*lokne si něčeho silnějšího, protože na tohle nemá* Opět vás zklamu, dámy. Ale ty čárky by mohly být morseovka…) koně a hodně štěstí. (*pochodu začne hrát písnička Remember the Name zmixovaná se začátkem Undead*)" řekla Eliška.
Tak Míša s Nikolou se vydaly na cestu. Koho po cestě potkaly (*chór se zastaví nad autorkou*) tak se ho tázaly (*Benedict začne z notýsku předčítat její zločiny, a chór se připravuje udeřit*) jestli nikdo neviděl v noci hnědého koně s podezřelím (*zhroutí se na kolena* Umírám! Umírám. Umírám…) jezdcem. Nikdo však nic neviděl a ani neslišel. Míša s Nikolou se vydaly domů za Eliškou.
"Tak co, našly jste Ferdu?" ptala se Eliška.
Míša smutně odpověděla (*Benedict dočte a odstoupí dozadu*) " Nikde není po Ferdovi ani stopa (*ruský chór postoupí dopředu*) bojím se (*vystoupí z něj hlavní sólista s páčidlem*) že už ho nenajdem, je pozdě."
"Míšo, pamatuj si (*hlavní sólista se napřáhne*) nikdy není pozdě (*a jebne jednu pořádnou ránu tupým zahnutím páčidla po hubě*) Ferdu najdem a bude zase všechno jako dřív. (*rusáky, včetně Ariny, popadne davové šílenství*)" řekla jí na to Nikola a dodala (*vzduchem lítá krev, vnitřnosti, zbraně, a roztočený Pegasus*) " Zítra hned ráno budeme v pátrání pokračovat."
Ráno (*Benedict popadne obouruční sekeru a s rozpřahem hodným Oberona sekerou rubne*) jak se Míša a Nikola vzbudily ("Máš Word Kontrolu Pravopisu!" *zaječí, když usekne autorce ruku, a znovu se rozpřáhne* "Proč jí nepoužíváš?!) osedlaly koně a vyrazily znovu hledat stopy po Ferdovy (Ferda je matka!). U potoka za městem potkaly neznámého (Ještě aby byl známý… Ale počkat… Starý pán… PANE CONNERY?! Co tu děláte?) starého pána, který chytal ryby. Holky k němu přijely, Míša slezla a požádala Nikolu (*Benedict předá sekeru Arině a otírá si z čela pot*) aby jí podržela koně (*Arina pár kroků poodejde a zuřivě se s napřaženou sekerou rozeběhne* ZA NAŠE POTOMKY ZA DVA TISÍCE LET!) že se pujde toho pána zeptat (*sekera, poté, co rozpůlí autorku vejpůl, putuje k Hagnovi, který ji, navzdory své mírumilovné povaze přijme*) jestli něco o Ferdovi něco neví.
Přišla tedy k němu a zeptala se:
"Dobrý den, pane neviděl jste prosím včera večer ve městě nebo nikde jinde hnědého koně s podezřelým jezdcem, slyší na jméno Ferda."
Stařeček se na Míšu podíval a zeptal se. "Děvenko (*Hagane chytne psychopatický výraz a také pár kroků ustoupí* "Za Ryugu, do prdele!" *zaječí, rozeběhne se, odrazí se ode zdi, z výšky spustí sekeru a odsekne auturce nohy u kolenou*) proč pak se ptáš?"
Míša si vedle něho sedla na trávu a dala se do vysvětlování (Tečka. Nic tak drastického jako čárka, ale tečka.)
" Já a moje kamarádky, které bydlí semnou (watafak o.o) na statku (*Benedict, Arina a Rusáci němě zírají na to, jak Hagane dělá z mrtvé autorky kus mletého masa*) jsme se byly včera projet jen tak kolem města ,večer jsem svého koně dala do stáje a ráno byl prostě pryč (*Benedict nakloní hlavu na stranu* "Gingko, ale ty jsi z Beybladeu! To je anime pro děti!" "Odteď jsem z Corpse Party!" *zařve Hagane a několikrát si ještě do autorky kopne*) vůbec to nechápu. (My tenhle příběh taky ne…)"
Stařeček se za myslel a po chvíly (Umírám podruhé…) řekl. " Dneska ráno kolem kostela projel něaký čarný (Nigga, nigga, nigga…) (Nebyl ten Ferďas hnědej…?) kůň a ten co na něm seděl se mi zdál něakej šílenec, který má moc na spěch. (Za a) Něakej X.X. Za b) Jak záhy zjistíme, dědek statečným dívkám lže, toho chlapa zná. Ale asi ho chytil epileptický záchvat Epilepsie (narážka na jiný článek na autorčině blogu), protože si na nic nevzpomíná.) "
Míša se vduchu zaradovala (*Rusáci Haganeho odtáhnou od těla*) alespoň doufala (*hlavní sólista opatrně přijme sekeru a s Ruskou majestátností stane nad autorčiným tělem*) že ten kůň o kterém vyprávěl stařeček (Do Svidaniya! *prohlásí a usekne tělu hlavu, kterou následně za vlasy pozvedne nad hlavu a vítězně zařve*) že je to Ferda. Nedalo jí to a ještě se zeptala stařečka.
" Pane, prosím vás a nevíte (*chór zapěje Ódu na Radost*) kam ten blázen jel?"
Stařeček odpověděl. " Vím a mile rád ti to povím, na kraji měsra je statek, který vlastní Pan Omáčka (*vyprskne pití a dusící se se zhroutí na zem*) (Omáčka?! Omáčka?! Kterou hlavu skopovou to napadlo?!) (Tu, se kterou právě pan Cí hraje fotbal >.>), tak tam ten kůň dojel. Míše mu poděkovala, nasedla na koně a vydaly se s Nikolou k tomu statku (Statek, proč musej pořád říkat statek? Nešlo by něco jako stáje, dům, nebo farma?! Musí se vyjadřovat jak z patnáctýho století, z dob krále Klacka?!) (*namíří na ní Night Night Gun* Sleduju tě. Pohni se, a schytáš to!).
"Halo, (Hallo, hier ist Adolf.) je tu někdo (Otazník!)" Volaly Nikola s Míšou.(Hele, ale o něco se pokusila, jo? Asi překlep, ona ta čárka a tečka jsou si docela podobný…) (Jo, oni ti malomocní moc číst neuměj…) když dojely na místo. Ze stáje vyšel mladík a šel k holkám (Mladík, vždycky to musí bejt mladík… Proč někdy není hlavní záporák starej vošoust, jako Mandarin?!).
" Co tu chcete?" zeptal se.
Nikola odpověděla. " Kamarádce co stojí vedle mě se stratil (*dýchá a uklidňuje svoje zelené alter ego*) (*nabíjí Night Night Gun*) hnědý kůň a byl spatřen na vašem statku, Vaše Veličenstvo Králi Klacku!(.)"
Mladík se rozesmál a zeptal se. " A máte něaká (Pane Cíííí!) (NEMŮŽU! *hraje s Rusákama a Hagenem fotbal s autorčinou hlavou*) důkazy, protože to co jste tady slečinko řekla by mohl říct každý (*Hagane se pořádně rozpřáhne a nakopne hlavu vší silou* GÓÓÓL!!! *zaječí a obejme se s Arinou a Cumberbatchem*) kdo tu projde."
"Ano mají stojí před váma (*hlavní sólista zapíská na poločas* Střidání! A schvalně, že vykopnu nejvyš!) pane Omáčko" (Velké písmenko, miláčku.) najednou se tam objevil stařeček který byl u potoka a dodal (*hlavní sólista předvede kop, jako by právě vyšel z Bayernu*) " Jestli nechcete mít problémy tak bych toho koně být na vašem místě dal (*z fotbalu se přišlo na volejbal. Rusáci a trojčlenné komando lítají na písku v plavkách*) jinak to bude řešit policie. (Neměla by to policie řešit už tak jako tak? O.o)"
Pan Omáčka otevřel dveře o statku a zavedl Míšu do stáje. (Owwww… >3 To vypadá trochu dirty… Talk dirty to me!) (Pa ra rapa pararararára!) (Ach jo, glosy ze mě udělaly úchyla… T-T)
Nikola stála s koněma před vratama (Za co, pane Bože, za co…) (Za có…) a nedalo jí to (*Arina ryje hubou v písku, ale stejně se jí podaří hlavu odrazit* Jó!) (Co by jí to mělo dát? O.o) a zeptala se stařečka." Jak jste věděl (*pink! Pink! Pinkpinkpink pink, pinkpinkpink…*) že vás budem potřebovat?"
Stařeček se zasmál a řekl:"Víte, pane redaktore, co je to pa- (*zacpe jí pusu rukou* Tady né!) to není u pana Omáčky první případ (Na basketbal je ta hlava moc šišatá… Kdo je pro bowling?) co ukradl koně a tady už ho skoro všichni znají (Jóóóó!) tak není divu (Hraju první! *zařve Hagane*) že už vím jak na něj, vy nejste jediný (Niet, ja *odstrčí Haganeho sólista*) komu jsem takhle mile rád pomoc."
Nikola odpověděla." Mockrát vám za kamarádku děkuji (*a sólista háže… STRRRRRIKE!*) jsme vám moc vděčný, kdyby jste (Proč se to autorky nenaučí… Tak znova, pro příště -
kdyby jsem = kdybych
kdyby jsi = kdybys
kdyby jsme = kdybychom
kdyby jste = kdybyste
Z gramatickýho hlediska to vypadá nekorektně, but that's what grammars DO!)
něco potřeboval tak víte (*celý chór a komando předstoupí před Brook a Rox, s hlavou naraženou na kůlu*) kde nás najdete na statku Krále Klacka U Nikých přátel (PANEBOŽE *zvrací*) (Rox: *zadržuje slzy* Dobře jsme vás vycvičily… Brook: *troubí do kapesníku* Už nás nepotřebujete…) tak se ten náš statek jmenuje."
PO chvíly (*zvrací taky*) (Taková viróza…) Vyšla Míša i s Ferdou (Hagane: *naplno brečí* Děkujeme, Sensei… Děkujeme…) a byla zase štastná (Benedict: *skrz zaťaté zuby* Nikdy nezapomeneme vaše učení… Vaše rady… Proboha, vemte to někdo za mě… *začne štkát do kapesníčku od Irene Adlerové*) že má zas svého koně u sebe.
Dojely domů a tam na ně už s večeří čekala Eliška, když uviděla Ferdu tak se zaradovala a běžela jímka naproti (Ach bože…).
Tak to takonec všechno dobře dopadlo (Arina: *po tvářích se jí koulejí slzy* Matko… děkuji ti za mnohé... Za svůj život… Za dobrý stav povídky… A teď i za tvůj výcvik… Všichni Rusáci + Arina: Spasibo…!) Holkám už se neztrácely koně a ani nic jiného.
Stařeček zas spokojeně chytal ryby u potoka, A co se stalo s panem Omáčkou a jeho statkem? Sousedi už to sním jeho kradením nemohly vydržet (Brook + Rox: *vytáhnou obřadní meče* A proto vás… Všechny… tímto pasujeme na Gramatickou Rotu! Hlavní sólista: …to nézni zase dvakrát působivě… Benedict: Drž hubu, Ivane, vymyslíme si něco lepšího. Tady jde o pocit.) tak zavolala nakonec tu polici a bylo po zlodějovi. Jeho statek si koupil jiný pán, který byl velice hodný a všem lidem pomáhal.

ZAZVONIL ZVONEK A POHÁDKY JE KONEC :-)

(JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!!!! HELL YEAAAAAAH!!!)
(KONEEEC! PŘEŽILY JSME!!!)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lhářka Lhářka | Web | 29. července 2015 v 11:08 | Reagovat

"... ale ty čárky by mohly být morseovka." V tuhle chvíli jsem na dobrých deset minut odpadla smíchy XD A Arina a její "Pro naše potomky za dva tisíce let" mě dostala do kolen xD A za zlatý hřeb večera (ono je sice skoro poledne, ale...) bych prohlásila asi: "Odteď jsem z Corpse Party!" To bych si klidně dala na tričko XD
Páni, ten ruský chór a spol. se nějak rozohnil, to jsem docela zírala. A to, že tahle povídka ještě zase tak špatná nebyla... v rámci možností. Už jsem četla i horší věci.
Ty vaše glosy, dámy, to bylo vážně něco :DD Já tleskám!
Btw, napadlo mě, nechtělo by se vám oglosovat moji první povídku? A tím myslím tu úplně první, tu s vílami, kterou jsem nikdy nikde nezveřejnila. Kdyby se vám chtělo, s radostí vám ji pošlu!

2 Moriko Enithrielle Moriko Enithrielle | E-mail | Web | 31. července 2015 v 13:56 | Reagovat

morseovka, Gingka z Corpse Party a mnoho dalších poznámek mě opravdu dostalo do kolen. Trochu jsem si nabila šišku, jak jsem sletěla z sedacího balonu *zlý pohled na klavír za sebou*
Opravdu geniální dílo :-D I když jste vynechaly jistou chybku, která mě málem oslepila - poslední řádek druhého odstavce, slovo slyšet s měkkým i. *záchvat panické hrůzy* :D

3 Brook J. Evanger Brook J. Evanger | 1. srpna 2015 v 10:50 | Reagovat

[1]:Tak to jsem ráda, že tě tyhlety blbosti baví :-D To s tím Gingkou vlastně napadlo Rox... Původně se ta měl zdejchnout, padnout do mdlob, nebo něco takévýho, ale tohle je lepší :-D
No, tak v rámci možností... Ale jak jsme řekly, máme dost pifku na příběhy o Koníčkovi Juráškovi a Holčičce Elišce -.-" Osobní story.
Jé, to by bylo super! O.O Teda, abys potom nechtěla zrušit přátelství... Budem se snažit být mírný :D Pošli mi to na mail, jestli chceš :D

[2]: Jé, děkujem :-D Ty naše kydy opravdu někoho baví! *zlý klavír >.>*
Ou, díky ^^" No, i mistr glosátor někdy v záchvatu hysterie něco vynechá XD :-D

4 dfg dfg | Web | 2. srpna 2015 v 23:47 | Reagovat

Celou dobu jsem řvala smíchy. Málem jsem dostala mozkovou mrtvici způsobenou záchvatem smíchu, při tom "Máš Word Kontrolu Pravopisu!" *zaječí, když usekne autorce ruku, a znovu se rozpřáhne* "Proč jí nepoužíváš?!"
Doteď jsem žádnou knížku typu "já a kůň" nečetla, protože se jim velkým obloukem vyhýbám.
Jednou, nechápu proč, jsem od babičky dostala knížku "KLINIKA MARIÁNSKÝ LES: Kamarádky navěky" která podle popisku na obalu pojednává o dívce Sarah a poníkovi Sascha. Doteď ležela na vrchu skříně, protože nebyla hodna toho, přebývat v mé knihovničce. Ale uvažuju nad tím, že jí zkusím přečíst a udělat si svojí vlastní, soukromou glosu.
Kdybyste chtěly, mám na svém blogu nějaké svoje výtvory z 6-té třídy, které si o oglosování přímo říkají. Sama jsem se už pokusila je oglosovat, ale nemám s tím moc zkušeností, takže to není ono.

5 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 22. srpna 2015 v 23:13 | Reagovat

Ve chvíli, kdy se na scéně objevil pan Omáčka, jsem myslela, že koník skončil jako jídlo. Byl by to rozhodně zajímavější konec než to, co nakonec autorka předvedla. Navíc, to s těmi policajty... to bylo tak blbý.
S tím glosováním se to dalo číst. Chvilku jsem přemýšlela, že budu číst jen glosy a na původní dílo se vykašlu.

6 Ferda Ferda | 14. ledna 2016 v 19:16 | Reagovat

Ale... já jsem stále tady... :-(

7 Hanka Hanka | 14. ledna 2016 v 19:17 | Reagovat

[6]: Tak ale kurňa, proč se vždycky provalí, že nejsem kůň?!
No aspoň nebudu přitahovat zoofily (už jen ty staré dobré pedofily... :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama