FanFikce na Agents of SHIELD

29. března 2015 v 14:58 | Roxanne Flamytail |  Spektakulární Povídky

Ahoj lidičky! Hlásí se vám Rox z druhého koutu země, tentokrát se zářnými zprávami! Ano, konečně jsem se rozhodla postnout první Fanfikci! A, jak jsem už minule slibovala, tentokrát jde o FF na Agents of SHIELD. Ani nevím, jak mě to celé napadlo, ale po shlédnutí seriálu jsem se tak nějak neměla k tomu dát si tam OCéčko. To se mi zatím stalo jenom u pár věcí, a většinou je to kvůli tomu, že mi to už připadá dost dobrý i bez Mary Sueovských OCéček. Zkrátka už nemám co dodat (což většinou znamená, že se mi to hodně líbí). No, a pak mě napdalo, jak by asi mohlo vypadat pokráčko AoS. A ejhle! Malé drobné a nevinné OC je na světě!No, myslím, že už asi nemám co dodat.
Užijte si čtení!
PS: Tato povídka je věnována Krystý, která mě celou dobu přesvědčovala, abych tu povídku konečně postla. Jsi nejlepší, Belmontová!
Yours one and only,
Roxie Flamytail"Hej!" rozkřikla se mladá dívka. "Kdo jste, a co tu děláte?"
Obětí jejího křiku byla dvojice žen, které právě procházely chodbou. Právě se otočily. Ta menší, s dlouhými vlnitými vlasy byla oblečená do neformálního bílého tílka a džínové bundy. Druhá, vyšší a o pár let očividně starší Asiatka na sobě měla koženou mikinu s logem členitého orla. Obě vypadaly velmi zaraženě a s pozdvihnutými obočími hleděly na dívku.
"Pracujeme tady…?" řekla ta menší.
Drobná dívka si oddychla. "Hu, to jste jen vy. Zezadu vypadáte úplně jinak. Už jsem si myslela, že jste nějaký civilisti."
"Sibi, kterej magor by o půl šesté ráno chodil po tajné základně SHIELDu?" zeptala se ironicky menší z žen.
Sibi pokrčila rameny. "Co já vím, turisti se dostanou všude."
"A co tu děláš ty?" otázala se s přimhouřenýma očima Asiatka.
Dívka pokrčila rameny. "Ranní procházka?"
Asiatka si povzdychla. "Už jsi dokončila tu analýzu, o kterou jsem tě včera požádala?"
Sibi sebou trhla. "Ne, slečno May! Promiňte, slečno May! Už jsem na cestě, slečno May!" S tím se zdekovala z dohledu.
"Je to zvláštní děvče, nemyslíš, Skye?" pokrčila rameny May, když za drobnou dívkou zbyla jenom trocha zvířeného prachu závan parfému značky Sephora.
"Je možná trochu excentrická, ale je výborná," prohlásila Skye. "Ty moc dobře víš, že bez ní by se to tu všechno rozsypalo jako domeček z karet."
"Asi máš pravdu," našpulila rty May. "Ale doufám, že tu analýzu dokončí včas. Pokud nebude hotová do dvou hodin, Coulsona chytne psotník."

O dvě hodiny později Sibi rychle bušila do počítače a zarytě zírala do obrazovky. Byla drobná i na svůj mladý věk; měla sotva sto padesát centimetrů. Přesto se mohla pyšnit relativně dlouhýma nohama a štíhlou postavou.
Temně fialové vlasy měla spletené do elegantního uzlu na temeni hlavy a zářivě zelené oči měla orámované černou tužkou. Dala by se považovat na poměrně hezkou, spíše průměrnou osobu, ovšem nikdo by o ní nikdy neřekl, že je průměrná. Pokud tedy nechtěl zbytek své existence strávit v nemilosti hlavní sekretářky znovuvybudovaného SHIELDu.
I když bylo mnoho argumetnů, že by sotva devatenáctiletá čerstvě odmaturovaná dívka neměla dělat hlavní sekretářku největši tejné zpravodajské skupině, nikdo lepší tu nebyl. Sibyla byla jedna z posledních agentů SHIELDu, kteří zbyli. Krom toho, veškeré její znalosti, které doposud měla, byly od nejlepšího bosse celého SHIELDu a její bývalé mentorky, agenta Handové. Krom toho, její smysl pro uspořádanost a dobře udělanou práci jí, spolu s pár dalšími věcmi, dostaly až na tohle sluncem ozářené místo.
Sibyla se znovu zahleděla na obrazovku a nejistě si zkousla ret. Dodala pár slov a s vystrčeným spodním rtem se zahleděla na analýzu škod Triskelionu, kterou sestavovala celý předchozí večer a nyní potřebovala dodat ještě pár detailů.
K předchozím škodám se váže i záhadné zmizení všech dat, které bylo zaznamenáno po určitých základnách SHIELDu…
Sibi si protřela kořen nosu. Je to dostačující?
Zářivě červeným nehtem poklepala na plochu pracovního stolu. Jestli deset stránek nebude dostačujících, tak to tu s největší pravděpodobností může rovnou zabalit.
"Ťuky ťuk! Je někdo doma!" ozvalo se ode dveří.
Sibyla zaječela, vyskočila na nohy a málem spadla na podlahu. S naštvaným výrazem pohlédla na oficiálně druhého nově rekrutovaného agenta nově vybudované buňky SHIELDu, Aarona Hrowella. Aaron vypadal jako profesionální lamač dívčích srdcí a idol všech špionážních organizací. Husté, špinavě blond vlasy měl profesionálně zastřižené, měl atleticky štíhlou postavu a pohled jeho šedivě modrých očí dával zabrat každému sígrovi, který se na něj díval. Navíc, jak ho titulovala agent Skye, měl 'asi tak tři metry a vypadá to, že ve rvačce by dal zabrat i Thorovi'.
"Ty mě asi fakt chceš zabít, co?" nadzvedla obočí Sibyla a snažila se přemoct malý infarkt, který její srdce právě prodělalo.
"Přinesl jsem ti kafe," řekl Aaron a vytáhl kouřící hrneček s logem SHIELDu. "To se jako atentát snad nepočítá, že ne?"
"Vše odpuštěno," usmála se Sibyla a převzala od Aarona hrníček.
"Řekni mi, Sibi," začal Aaron a odsrkl z vlastního hrníčku, "jak to zvládáš, vstát každej den v sedm, pracovat až do jedenácti večer a neumřít při tom?"
"Dneska jsem vzhůru už od pěti," opravila ho Sibyla a mávla rukou k počítači. "Musím dokončit tu analýzu, co ode mě chtěl ředitel Coulson."
Aaron nadzvedl obočí. "To máš v sobě zabudovanou baterku Duracel? Protože tohle vážně není normální."
Sibyla se zasmála a znovu si sedla k počítači. "Jsem workoholik, s tím asi nic nenaděláš."
"A co máš vlastně ještě dneska na práci?" zeptal se Aaron a nakoukl jí přes rameno.
"Nic moc. Jenom musím napsat pár faktur za elektřinu a poslat e-mail do toho servisu, kde opravovaly Lolu; ředitel Coulson si myslí, že zaměnili barvu laku."
"Podle mě je Lola pořád stejná," podivil se Aaron.
"Ředitel Coulson říká, že původní lak byl rajčatově červený a teď je to spíš taková korálová." Sibi pokrčila rameny a do otevřeného dokumentu napsala ještě pár úprav. "Já si spíš myslím, že původně byla rumělková a teď je spíš taková vínově nachová, ale je to jeho auto, takže asi bude mít pravdu."
Aaron nadzvedl jedno obočí. "Není to pořád červená?"
Sibyla se zamyslela. "Jo, je." Pak se postavila. "Tak, a teď mě omluv, musím jít odevzdat jistou analýzu."

S analýzou čerstvě vyčištěnou na podnose vedle velkého hrnku kafe, talíře se smaženými vajíčky se slaninou a velkou sklenicí pomerančového džusu Sibyla opatrně vbalancovala do kanceláře ředitele Coulsona a podpatkem černé lodičky za sebou zavřela dveře.
"Dobré ráno!" zatrylkovala a opatrně s podnosem přešla k obrovskému pracovnímu stolu.
"Dobré ráno," odpověděl jí unaveně ředitel Coulson, který seděl za stolem.
"Mám tu pro vás tu analýzu, o kterou jste žádal," začala Sibi. "Do toho servisu jsem už napsala, myslím, že to budu mít rychle vyřešené. Na fakturách za elektřinu jsem začala pracovat už včera a do patnácti minut bych je měla mít dokončené. Navíc jsem už začala dojednávat ty dělníky na opravu poškozeného potrubí v sedmém patře a úklidovou četu do laboratoře Simmonsové - včera tam něco vybouchlo, je to tam celé pokryté zeleným slizem, hnus."
"Výborně, výborně," pokýval hlavou Coulson. "Dobrá práce, Carterová." Pak se zamyslel. "Co mám dnes na programu?"
Sibyla položila podnos na stůl, z kapsy vytáhla malý zápisníček a zahleděla se do něj. "Hm… máte tu jednu telekonferenci s ministrem obrany na ustanovení zásad a specifikování zaměření a…." Sibyla se zahleděla do notýsku, "jinak tu myslím nic nemáte."
"Dobrá, tedy," řekl Coulson a přitáhl si hrníček s kávou. "Děkuju vám."
"Potřebujete ještě něco, pane?" zeptala se Sibi.
Coulson zavrtěl hlavou a usmál se. "Ne, myslím, že všechno bude v pořádku. Kdybych něco potřeboval, zavolám."
"Tak dobře," usmála se Sibyla a vyšla z pracovny. Tam protilehlou nohou a rukou mrštila k sobě a mezi rty ucedila tiché "Awww yisss!" Pak začala tančit jakýsi vítězný tanec.
"Kdo je tu nejlepší sekretářka na světě? Kdo bude moct říct svýmu SO jakej je borec?" Náhle si však uvědomila, jakou zase kecla blbost. Svěsila rameny a povzdychla si. "Tak jo, tomu SO to dokázat nemůžu, ale zbytek by snad moh vyjít," zamumlala si sama pro sebe a vyrazila chodbou.
Když zatočila za roh, z kapsy vytáhla další zápisníček, tenhle potažený červenou kůží. Otevřela ho a začala studovat jeho obsah.
Jedním prstem přejela po popsané stránce a nadzvedla jedno obočí. Po chvilce ho následovalo i druhé.
To snad není možné! Poprvé po dvou měsících služby u SHIELDu jako praktická děvečka pro všechno neměla celý den co dělat!
Rty roztáhla do širokého úsměvu od ucha k uchu. Ha! Konečně bude zase jednou čas na odpoledne s popcornem, čokoládou a Netflixem! Jo!
Sice svou práci milovala, ale už jí tak trochu začínala prudit věž dokumentů a faktur, která se každý den jakoby zázrakem objevila na jejím stole, panikařící hackeři se zprávami o konci světa, šílení, přesto milující biologové, kteří nedopatřením odpálili ekologickou bombu a v její pracovně o trénink se pokoušející agenti z terénu.
A to je nás teprve sedm, pomyslela si. Počkej, až nás tu bude sedm tisíc.
Zápisníček putoval opět do kapsy a Sibyla vyrazila tanečním krokem do své pracovny. Pokud ty faktury dokončí opravdu rychle, možná bude mít čas ještě na nějakou menší prácičku u Skye, aby jí mohla na oplátku pomoct s propojením počítače a televize-
"Sibi! Hej, Sibi!"
Sibyla se otočila na podpatku. Když za sebou spatřila udýchanou Simmonsovou, pokusila se na rtech vykouzlit jakýsi takýsi úsměv a nějak potlačit temné tušení, které se v ní vzdouvalo.
"Musíš mi pomoct! Prosím! Nahoře v laborce začal unikat plyn a ta zelená břečka se začíná rozlejzat do celýho patra
Pohled do Simmonsiných štěněcích očíček nakonec Sibylu přemohl.
"No jo, co potřebuješ?"
"Nějak musíme zabránit tomu slizu, aby se dostal do skladu biologických…"
A volný den je zase v háji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristina Belmont Kristina Belmont | Web | 29. března 2015 v 21:34 | Reagovat

Já vím, že jsem nejlepší...Ne, dělám si srandu xD
Chudák Sibi nemá to lehký. Oni změnili Lole lak? To je pomalu hrdelní zločin! :D
Konečně někdo kdo by dal zabrat i Pánu kladiv alias Thorovi.
Změní diagnozu na: Jsi nejlepší, Flamytail!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama